ITÁLIE – Toskánská romance + ostrov Elba 13.5. – 19.5.2019

 • Destinace:
 • Délka: 7 dny
 • Odjezd: 13/05/2019
 • Příjezd: 19/05/2019
 • Cena od: 7 990Kč

Itálie má mnoho tváří a my se budeme snažit poznat některé z nich.

Začneme u místa, které zná celý svět – Benátky.

Město v moři, jak se také Benátkám říká, jistě stojí za to vidět. Následovat budou místa, kde historie lidského osídlení zanechala krásné stopy. Nakonec poznáme místo na opačném pobřeží Itálie. Vlastně ještě o kousek dál.

Našim cílem bude také ostrov Elba.

Ostrov Elba to není jen místo deportace Napoleona, to je také místo kde žijí a pracují i dnes lidé.

TERMÍN:

               13.5. – 19.5.2019 / 7 dní

PROGRAM:

1. den:

Odjezd ze Znojma ve večerních hodinách, cca 19.00. Následuje noční tranzit přes Vídeň, Klagenfurt, Padovu do Benátek.

2. den:

V ranních hodinách přijedeme do přístavu Punta Sabione, kde den začneme občerstvením v autobusu. Odtud se lodí přepravíme přímo na náměstí Sv. Marka v Benátkách. A Benátkám bude patřit tento den. Kanál Grande, Dóžecí palác, bazilika a především atmosféra Benátek, to vše bude náplní tohoto dne. Bude-li hezké počasí, nebude nám bránit nic v tom, abychom půl dne strávili na pláži u moře na ostrově Lido.V pozdní odpoledne se přepravíme lodí zpět k autobusu a vydáme se na cestu do místa ubytování v blízkosti Florencie.

3.den:

Po snídani se vydáme do přístavního města Piombino a odtud trajektem na celodenní výlet na ostrov Elba s hlavním městem Portoferrario. Starý přístav, moderní nábřeží, rybí speciality a samozřejmě Napoleonova vila, kde trávil dny vyhnanství Napoleon. Elba, to je také ostrov pláží a lomů na alabastr. Budeme se snažit poznat obojí. Navštívíme doly a čas zbude i na koupání na pláži. Zkrátka na chvíli se staneme obyvateli ostrova Elba. Odpoledne se trajektem přepravíme zpět a ubytujeme na stejném místě.

4. den:

Po snídani nás čekají další skvost Toskánska a v tento den zkombinujeme poznání se zábavou. Našim cílem cesty bude Pisa. Prohlídka Campa dei Mirracoli – Šikmá věž, baptisterium, dóm a Campo Santo – skupina staveb, které stojí za vidění. Z Pisy se přesuneme k muzeu nejznámější italské motorky Vespa a zde si prohlédneme opravdové italské krásky. A že je na co se dívat! Odpoledne si užijeme koupání v moři a odpočinek na krásných toskánských plážích. Večer ubytování na známém místě.

 

5. den:

Dopoledne se vydáme za dalším poznáváním tohoto krásného regionu. San Gimignano a Voltera, dvě středověká městečka, kde se čas zastavil v dobách jejich největšího rozkvětu. Začneme v půvabném středověkém městečku San Gimignano se středověkými hradbami a rodovými věžemi postavené na kopci. Budeme mít možnost vystoupit na věž Torre Grossa a navštívíme náměstí Piazza del Duomo, palác Palazzo del Popolo nebo si prohlédneme fresky v románském kostelu La Collegiata. Odpoledne nás čeká Volterra, která již z dálky svým umístění na holém kopci láká turisty k zastavení. Někteří k ní směřují cíleně, jiné zaujme při projíždění toskánskou krajinou. A určitě ta zastávka stojí za to, protože Volterra to je město proslavené těžbou a zpracovánim alabastru, neodlučně je spjaté s Etrusky, nově i středověkým festivalem Volterra AD 1398 . Volterra vás mohla uchvátit ve filmové sáze Twillight (Stmívaní) kdy v jednom dílu se děj přesune právě do Volterry. Volterra je celá jedna velká turistická atrakce, toto město se strmými uličkami, středověkou atmosférou, dílničkami, kde se zpracovává alabastr, opravdu nadchne. Naposledy se ubytujeme na stejném místě.

6. den:

V ranních hodinách příjezd do Sesto Fiorentino, odtud přesun vlakem do Florencie (10min) – kolébky renesance a rodiště mnoha významných osob. Ranní občerstvení v autobusu nás připraví na den plný poznání. Na úvod se projdeme přes Ponte Vecchio, jednom z nejkrásnějších mostů světa, uvidíme galerii Uffizi , navštívíme Piazzu della Signoria s kopiemi slavných soch, i se sochou Davida. Katedrála Santa Marie del Fiore pak je nepřehlédnutelnou dominantou města, kterou nesmíme vynechat. Aby nám při tom všem poznávání nevyhládlo, navštívíme i chrám chutí, největší krytý trh s jídlem v Itálii, Mercato centrale… Desítky stánků s čerstvými těstovinami, řeznickými specialitami, čerstvou zeleninou a sýry, to je Mercato centrale. to bude krásné ukončení našeho posledního dne v Itálii. Po prohlídce nastoupíme do autobusu a vydáme se na zpáteční cestu.

7. den:

Příjezd do Znojma cca v 7.00.

 

Nástupní místa
Znojmo

 

CENA ZAHRNUJE:

 • dopravu luxusním nadstandardně vybaveným autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS).
 • 4x ubytování v dvou-třílůžkových pokojích v hotelu
 • 4 x snídaně v místě ubytování
 • trajekt z Piombina na ostrov Elbu a zpět
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • vstupné Galerie Uffizi
 • pojištění CK pro případ úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

 • pojištění léčebných výloh 280,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.
 • vstupné
 • plavenka Benátky 22 Eur
 • doplatek za večeře v místě ubytování 1 290,-Kč

 

ABC tour pořadatel zájezdu.