AKCE 1+1 ZDARMA – NÁRODNÍ DIVADLO – činohra KYTICE 29.02.2020

Jevištní adaptace nejčtenější české klasiky, která byla inspirována českými lidovými pověstmi a báchorkami.

Kniha, jejíž symbolika je svázána s přírodou, každodenní venkovskou zkušeností a tradicí, je zároveň souborem vášnivých a smyslných příběhů plných nadpřirozena a děsuplných přízraků. Svatební košile, Vodníka či Polednici, neboli magické mýty o lásce i hororové pověsti převedlo na jeviště historické budovy ND tvůrčí duo SKUTR, tedy Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, kteří jsou podepsáni pod úspěšnou inscenací Lorkovy Krvavé svatby ve Stavovském divadle. K Erbenově látce mají velmi blízko − ritualizovaná archetypální témata jako láska a smrt, vztah matky a dítěte, muže a ženy nebo člověka a přírody se v jejich inscenacích opakují v mnoha obměnách a kontextech.

Hrdinové jednotlivých příběhů řeší svá rodinná dramata, ale také se snaží „zvědět budoucnost“, provokují nadpřirozeno, či se jen obyčejně rouhají. Jenže za své prohřešky, ať už úmyslné nebo neúmyslné, jsou posuzováni podle neústupného mravního kodexu… Jistě, svědomí se neptá na velikost hříchu. Návštěvníky vyhořelého kostela, kde se jednoho večera setkávají hrdinové naší inscenace – možná obyvatelé jedné vesnice, možná i duchové jejich zemřelých příbuzných – jsme tedy především my sami.

Obsazení: Jana Preissová, František Němec, Magdaléna Borová, Igor Ozorovič

 

Cena 950,- zahrnuje autobusovou dopravu a vstupenku na II. balkon

NYNÍ AKČNÍ CENA ZA 2 OSOBY ZAPLATÍTE POUZE 950Kč !!!!

Místa odjezdu: Dačice – Havlíčkovo náměstí 15:00 hod, Jindřichův Hradec – autobusová zástávka u Alberta 15:45 hod ( ostatní místa dle domluvy a trasy zájezdu )

Výsledek obrázku pro národní divadlo kytice Výsledek obrázku pro národní divadlo kytice