Poklady Kampanie – Neapol, Vesuv, Pompeje, Capri

 • Destinace:
 • Délka: 5 dny
 • Odjezd: 27/05/2020
 • Příjezd: 31/05/2020
 • Cena od: 4 490Kč

Říká se, že za Římem se Evropa mění. Neapol a Neapolský záliv jsou toho důkazem.

Program

1. den
Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (Praha 10.30, Jihlava 12.00, Brno 13.20, Znojmo 15.00). Následuje tranzit přes Vídeň, Tarvisio, Bolognu, Řím do Neapole.
2. den
V dopoledních hodinách příjezd do Sorrenta. První seznámení s Neapolským zálivem si zvolíme sami. Jednak se můžeme projít po Sorrentu a dát si první kávu, případně uskutečnit nákupy prvních suvenýrů anebo se zúčastnit atraktivního výletu na jižní pobřeží Sorrentského poloostrova do Amalfi. Na panoramatickou cestu po nekrásnějším italském pobřeží se vydáme menšími italskými autobusy. Cesta k rekreačnímu středisku Amalfi je skutečně atraktivní. Na jedné straně hory vysoké půldruhého km a na druhé křišťálově čisté vody Tyrhénského moře. Amalfi byl ve středověku svobodný stát, který dokonce konkuroval Pise a Janovu. Úzké uličky plné obchůdků, Kapucínský klášter na strmé skále, Dóm Sant´Andrea z 9 stol. to vše poznáme. Odpoledne se vrátíme zpět a ubytujeme se.
3. den
Ráno se vydáme autobusem do Pompejí, v nichž v roce 79 n. l. popel, voda a bahno Vesuvu pohřbily vše živé. Otisky, které v nánosech zůstaly, věrně vystihují život v té době a jsou dokladem hrozné tragedie. Odpoledne nás autobus vyveze pod vrchol nejnavštěvovanějšího kráteru na světě – Vesuvu. Po cca 30 minutové procházce se můžeme podívat přímo dovnitř kráteru. V podvečer se ubytujeme na stejném místě. Čas zbude na večerní posezení, anebo k vykoupání na pláži.
4. den
Den poslední v Neapolském zálivu bude věnován opět dalšímu úseku nejkrásnější části italského pobřeží. Poplujeme na ostrov Capri. Nejprve se na ostrov podíváme při plutí z moře Úchvatné pohledy budou naší odměnou. Potom nás lanovka vyveze vzhůru do města Capri. Výhledy na Faragliony, překrásné přírodní skály vyčnívající z moře, nenechají zahálet žádný fotoaparát. Ve volném čase můžete posedět u pohárku vína „Kristovy slzy“ na rozkošném náměstí Umberla anebo pěší procházkou zajít ke zříceninám Villa Iovis – Tiberiově vile. Za branou Capri je skála Salto di Tiberio (279 m) odkud tyranský císař nechával shazovat své oběti do propasti. Navečer se přepravíme zpět na pevninu. Následovat bude noční tranzit přes Itálii a Rakousko.
5. den
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách (Znojmo cca 13.00, Brno 14.20 Jihlava 15.40, Praha 17.30).

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplým i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil – homech (příplatek za dvoulůžkový mobil-home 600,- Kč/osoba/pobyt),
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za snídani v campu 420,- Kč/os., 2 snídaně
 • povinný příplatek za pobytovou taxu 180,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh 200,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 250,-/os.
 • zpáteční trajekt Sorrento-Capri- Sorrento cca 40 EUR, kráter Vesuv cca 10 EUR – do 18 let 8 EUR- děti do 10 let zdarma (nutná uzavřená a neklouzavá obuv – sopečný prach) + místní bus na Vesuv 10,- €, Pompeje cca 15 EUR + místní průvodce v českém jazyce cca 20 EUR na osobu při skupině (do 18 let a nad 65 let zdarma), plavba lodí kolem Capri – velmi poutavé cca 18EUR, jízdné na Capri /zubačka, bus/ cca 12 EUR, bus na Amalfi cca 40 EUR /minimálně 20 osob/.

Nástupní místa

Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo, Olomouc

Ve spolupráci s CK ABC Tours